Fakta a mýty o piercingu pupíku v těhotenství

14.08.2018 | Svět piercingu

Jedním z nejhezčích a také nejrozšířenějších ženských ozdob těla je oblíbený piercing v pupíku. Je vidět, jen když chceš a zároveň klade důraz na Tvé ženské půvaby, protože je to právě bříško, které je pro muže velmi sexy. Velmi diskutovaným tématem týkajícím se právě ozdobeného pupíku je však jeho kombinace s těhotenstvím. Jak to tedy vlastně je?

Nahé břicho těhotné ženy s dětskými botičkami

Těhotenství je období, na které žádná maminka nezapomene. Jde k sobě ale těhotenství a piercing v pupíku?

Začátek těhotenství

Pokud jsi právě zjistila, že čekáš miminko a zároveň máš nějaký ten šperk v pupíku, nesmutni. Nemusíš ho hned vyndávat. Průměrná doba, po kterou je možné šperk nosit, je prvních 5 až 6 měsíců těhotenství. Nemusíš se bát, šperk nepoškodí zdravý průběh vývoje děťátka. Jako jsme ale každý jiný, stejně tak u každé ženy probíhá těhotenství jinak. Jak tedy poznáš, že bys raději šperk měla vytáhnout? Jakmile začneš cítit oteklé bříško nebo napínající se kůži v okolí pupíku a břicha, případně oteče samotné okolí piercingu, neváhej. Jednak by šperk vypadal neesteticky a samozřejmě mysli na komfortní průběh těhotenství.

Mladý muž dává pusu těhotné ženě na břicho

Ano, i tetované holky a slečny s piercingy mohou mít miminko. Právě v dnešní době je to vlastně už docela běžné. Není nad stylové maminky!

Zdraví miminka

Jak už jsme zmínili, piercing pupíku nepoškodí zdraví plodu. Jen může zkomplikovat samotné těhotenství – zejména tím, že se kůže mění, napíná a může otéct, na což nemůže stačit původní piercingový šperk. S prvními změnami kůže a břicha doporučujeme šperk vyndat a zvážit tyto možnosti – vzdáš se piercingu už napořád nebo ho chceš po porodu opět nosit? Možnosti Ti rádi přiblížíme.

Jak zachovat piercing v pupíku?

Jestliže je Ti líto o svůj piercing v pupíku přijít, pak Tě snad potěšíme informací, že to není jediná možná cesta. Ano, každý piercing většinou po delší době zaroste. Přesto je však možné i v rámci těhotenství ozdobu bříška zachovat, což dokonce nepopírají ani gynekologové! Jsou dvě tajné zbraně, které můžeš využít. Jednou je nylonová šňůrka, druhou variantou je pak speciální těhotenský šperk. Tento šperk je vyroben z lékařského plastu, je ohebný a dostatečně dlouhý, aby se přizpůsobil změnám na Tvém těle, které Ti miminko přináší. Po porodu ho můžeš jednoduše zkrátit nebo nahradit jiným. Nylonové šňůrka je zase jednoduchým trikem, která stejně tak zamezí tomu, aby piercing zarostl. A výsledek? Po porodu se zase můžeš ozdobit šperkem, který Ti dělá radost.

Piercing v pupíku mladé ženy se zelenými plavkami

Po devíti měsících a porodu ještě nutně nemusíš přijít o piercing v pupíku.

Shrnutí

Faktem tedy zůstává, že piercing v pupíku při těhotenství nemusí být úplně tabu a hlavně není nebezpečný pro miminko, což je tou nejdůležitější prioritou. Nikdy však nic nezkazíš konzultací se svým lékařem. Ani při těhotenství nezapomeň propíchnutý piercing pravidelně čistit. Se správným šperkem si dokonce můžeš svůj piercing pupíku zachovat. A co je tedy tím hlavním bodem? Naslouchej svému tělu a udělej si průběh těhotenství příjemný – nositelkou miminka i piercingu v pupíku jsi jen ty sama.

Bosé nožičky novorozeněte v košíku

Piercing ve Tvém pupíku miminku v průběhu těhotenství neublíží. A nám je jasné, že zdraví mímínka je na prvním místě!

Líbí se Ti článek? Pak budou Tvoji kamarádi určitě rádi, že se o něj s nimi podělíš.