Čerstvá zkušenost s piercingem nosu

17.06.2019 | Vaše zkušenosti

Přemýšlíš nad tím, že by sis nechal udělat pierc do nosu a zatím pořád váháš? Já jsem se k němu konečně dokopala. Odkládala jsem to hodně dlouho, protože s ním nemám moc dobré zkušenosti, ale to bylo jen mými chybami. Třeba Ti můj článek pomůže se rozhoupat.

Mladá dívka s piercingem v nose po čerstvé aplikaci

Tuhle fotku jsem fotila asi třetí den po aplikaci. Okolí vpichu bylo maličko červené, ale jinak na pohled nebylo nic vidět. Nos samozřejmě bolel, ale co jiného se dalo čekat?

Předchozí zkušenosti

Nos jako takový už jsem měla propíchnutý třikrát. Poprvé jsem si ho nechala idiotsky nastřelit ve zlatnictví – opravdu nedoporučuji. Hodně těžko se mi to hojilo, a po pár dnech mi to začalo tak příšerně hnisat, že to muselo jít ven. Druhá akce už proběhla normálně ve studiu, klasika – kanylou. To už se hojilo podstatně lépe, ani mi to nehnisalo. Ale bohužel, když jsem šla na operaci, musela jsem šperk vyndat a pak už se mi ho tam nepodařilo nacpat. Třetí akce proběhla opět ve studiu, ale drahá paní piercerka to měla těžce v paži. Nosovku tam údajně žádnou neměla a tak mi tam bez nějakých větších keců šoupla labret. To byla první chyba, protože ve chvíli, kdy se to nechce hojit, případně to hnisá, tak se to hodně blbě sundává. Druhou a tentokrát už mojí chybou bylo to, že jsem tam asi po dvou týdnech nacpala vysněný kroužek. Stalo se, co se stát mělo, nos ukrutně zahnisal a šperk šel opět ven.

Výběr šperku

Určitě doporučuji koupi šperku konzultovat buď přímo ve studiu, kde by Ti měli poradit, nebo nám napiš, a pokusíme se Ti poradit my. Třeba co se týče kroužku do nosu, tak tam hodně těžko odhadneš jeho správný průměr a velikost tak, aby Ti opravdu dokonale padl.

Šperky, které se do nosu většinou používají, jsou klasické nostrilky. Buď kraťoučká tyčka, která má na konci drobnou kuličku, ty mají ale často tendenci vypadávat, nebo tyčka, která je na konci zahnutá. Ta se pro změnu trošku hůře nasazuje, ale zase tak snadno nevypadne. No a poslední rozumnou možností jsou kroužky nebo podkovy. U těch není moc lehký odhadnout správnou velikost. Taky se teda prý hůř hojí, a z vlastní zkušenosti můžu říct, že se naprosto příšerně nasazují. Taky mi bylo řečeno, že pokud si tam časem dám nostrilku, nejspíš mi tam nepůjde dát moc snadno kvůli sklonu vpichu. Díky tomu může být pak pecka i trošku nakřivo.

Dívka týden po aplikaci piercingu do nosu s dětmi

Zhruba týden po propíchnutí. Nos není červený ani nateklý, ale pořád ještě je citlivý a pořád ještě se normálně nevysmrkám.

Bolest a aplikace

V první řadě asi zmíním, že je absolutně jedno kolik piercingů jsi měl nebo máš. Každý člověk snáší bolest na každém místě jinak. A to, že máš propíchaný celý ksichtík, ještě neznamená, že Tě piercing nosu nebude bolet. Slečna piercerka mi dokonce řekla, že tam už měla pár chlapů, kteří sebou během aplikace šperku do nosu šlehli. To samé platí o slzách. Většina lidí to má prý tak, že pokud se jim píchá pravá strana nosu, tečou jim slzy z pravého oka a naopak. U mě to tak nebylo, mě tekly regulérně z obou dvou očí, ačkoliv pláč to fakt nebyl :-D

Mladá dívka během aplikace piercingu do nosu

Na fotce se sice směji, ale jen proto, že piercerka byla výborná a kdykoliv jsem zasykla bolestí, tak uskočila. :-D To protahování opravdu bolelo…

Každý piercer pak postupuje trošku jinak. Moje piercerka mi nedělala na nos tečku, ale to především proto, že mi to prala přesně do místa, kde jsem už pierc měla. Jinak by Ti většinou měl piercer udělat tečku tak, aby sis to mohl zkouknout, jestli to je tam, kde to chceš mít. Když mi vydesinfikovala nos i kroužek, strčila mi do nosu takovou tu dřevěnou špachtli, kterou používají doktoři k prohlídce krku. To aby mě náhodou omylem nepíchla. Propíchnutí jako takové byly opravdu dvě vteřinky a bolest byla zatím ještě celkem snesitelná. Vytáhla kovový vnitřek kanyly a v nose mi zůstala jen ta plastová část, kterou na jedné straně ustřihla. Až potud to bylo celkem v pohodě. Ale pak začala ta odporná „protahovací“ část. U jiných pierců byla vždy záležitostí pár vteřinek, ale u nosu ne. Trvalo 20 ukrutných minut, než mi tam ten kroužek narvala. Snažila se být opravdu opatrná, ale zároveň musela hodně zabírat a i tak to šlo po půl-milimetrech. Chvílemi jsem myslela, že si snad rozdrtím zuby, jak jsem je bolestí zatínala :-D Co je opravdu ale opravdu nepatrné plus je, že nevytekla ani kapička krve.

Péče

Hlavní zásadou je hygiena. To znamená - nesahej si na nový šperk. Ať už máš ruce umyté nebo ne, tak na něj sahej co nejméně. Ranku si čisti dvakrát denně a to buď obyčejným antibakteriálním mýdlem, desinfekcí, solným roztokem (ten by měl být vlažný, a připravíš ho z deci vody a špetky soli.), nebo jsou výborné bylinky. Já používala měsíček a heřmánek a opravdu super a hlavně si tím nijak neuškodíš. Pokud budeš ranku čistit často desinfekcí, ránu přesušíš a místo toho, aby sis tím pomohl, tak si jen přihoršíš.

Případné stroupky opatrně odstraňuj vatovou tyčinkou namočenou v odvaru nebo v desinfekci. Prvních pár dní se moc nevystavuj sluníčku, aby Ti tu ranku zbytečně nedráždilo. A to samé platí pro koupaliště nebo rybníky. Naopak třeba takové moře by Ti určitě udělalo jedině dobře (a komu ne? :-D ).

Šperk v žádném případě alespoň měsíc nevyndávej.

Dívka upozorňující na koupání po čerstvé aplikaci piercingu v nose

Po necelém týdnu od propíchnutí jsme se šli koupat k rybníku, ale dávala jsem si sakra pozor, abych si nos nenamočila. To samé radím i Tobě… Přece jen je to rybník… A on i bazén není dvakrát moc okej.

Závěr?

Čtvrté propíchnutí nosu konečně dopadlo tak, jak by mělo. Aplikace, teda hlavně protahování kroužku bolelo jako čert, ale stálo mi to za to. Bála jsem se, aby se mi šperk přes noc nevytočil a já se nevzbudila bez něj. Mám tam totiž takový ten „neúplný kroužek“ s placičkou na jednom konci. Ale nestalo se tak. A nakonec jsem ráda, že jsem se nechala přesvědčit a dát tam tenhle. Protože si nedovedu představit, že by mi po tom protahovacím masakru ještě zapínala segment. Ne ne a znovu ne. Segment v klidu počká v peněžence, dokud se nezahojím a teprve pak tam půjde.

Teď jsem něco málo přes týden od aplikace - na pohled není znát, že je to tak čerstvý. Ale já to samozřejmě pořád ještě cítím. Největší opruz je asi smrkání. Prostě se nevysmrkáš. Já to praktikuji prasácky u zrcadla s hromadou vatových tyčinek. I když… prasácky? Ono to vlastně ani jinak nejde... :-D

Shrnuto podtrženo

  1. Do nosu Ti s největší pravděpodobností budou chtít nandat jen nostrilku. Ale i kroužek se může zhojit bez problémů.
  2. Piercing si nech jedině klasicky píchnout. Na nějaké nastřelování se opravdu vybodni.
  3. Ano, bolí to. A každého jinak. Takže s bolestí prostě počítej a raději se na ní předem připrav.
  4. Krev? Jak kdo, ale raději počítej i s krví, abys pak nebyl překvapen.
  5. Nový šperk nevyndávej minimálně měsíc. Každý člověk se hojí jinak, ale měsíc je opravdu potřebné minimum k zahojení.
  6. Opakuji předchozí bod-šperk nevyndávej a tudíž ani nevyměňuj, dokud nebude naprosto zhojený.
  7. Kdykoliv plánuješ piercing, použij takový šperk, který půjde v případě jakýchkoliv problémů snadno vyndat.
  8. Nezanedbej péči o čerstvý piercing. Hygiena je základ!
  9. Počítej s tím, že se nějakou dobu nevysmrkáš jako normální člověk, a budeš to dělat „na tajňačku“ u zrcadla s vatovýma tyčinkami.
Líbí se Ti článek? Pak budou Tvoji kamarádi určitě rádi, že se o něj s nimi podělíš.