Zobrazit Filtr
Jen skladem
Jen novinky
Seřadit podle
Barva
Cena

  Kč -   Kč

Průměr podkovy
zobrazit více
Průměr spirály
zobrazit více
Typ falešňáku
Druh náušnic
zobrazit více

Piercing ucha

Piercing do ucha není jen bodyartovou záležitostí. Propíchnutí uší u slečen je ve světě tradicí, kterou dodržuje většina rodin. Dívkám se nechávají propíchnout uši už ve velmi mladém věku u jejich praktického lékaře. V minulosti byly náušnice dokonce kmenovým nebo náboženským znakem. Také dnes se ženy předhánějí ve výběru vhodného šperku, který doladí jejich celkový vzhled. Jakmile však započal svou historii také samotný piercing, začali se zdobit i muži a nechávali si propíchnout jedno nebo obě uši. Tím vlastně také navázali na dávné doby, protože podle archeologů už před našim letopočtem nosili ozdoby uší nejen ženy, ale běžně také muži. Kromě běžných náušnic, které se dnes nosí, existuje mnoho druhů aplikace piercingu do uší.
  • LALŮČKY jsou známou záležitostí. Piercingu lalůčku se jinak říká LOBE. Jde o propíchnutí ucha v místě lalůčku, kde můžeš nosit kroužky, podkovy, labrety, klasické náušnice nebo roztahováky a nakonec tunely.
  • TRAGUS je propíchnutí malé chrupavky, respektive výběžku, který je mezi uchem a obličejem u vnějšího zvukovodu. Naproti je další výběžek – ANTI-TRAGUS.
  • CONCH je aplikace ozdoby do chrupavky ucha. Může být aplikován do vnější nebo vnitřní části chrupavky.
  • HELIX je propíchnutí horní strany ucha, opět jde o chrupavku. Častou odzobou je i více kroužků za sebou, použití hrotu nebo několika labretů.
  • SCAPHA je propíchnutá chrupavka uvnitř ucha, pod helixem.
  • DAITH je piercing vnitřní chrupavky ucha, které se nachází kousek nad tragusem. Nejde aplikovat u každého a jeho nevýhodou je časté vyrůstání.
  • INDUSTRIAL je propíchnutí ucha na dvou či více místech v jedné ose, což spojí speciální delší šperk určený pro tento piercing. Dá se píchnout vertikálně i horizontálně, nebo použít zahnutý industrial piercing a mít dvě kuličky na horní chrupavce.
Klub českých piercingistů
Paráda, rozumím
odeslat
Zkusím zadat znovu
Zobrazit produkty