Roztahování a měření tunelů v uších

26.02.2019 | Poradna

Tunely v uších jsou extravagantní, zajímavé a specifické, ale už ne tolik tabu, jako tomu bylo při jejich začátcích. Jde o oblíbenou modifikaci, která může trvat déle – než dosáhneme požadovaného výsledku, ale určitě stojí za to. Má samozřejmě své příznivce i odpůrce, ne každému se tunely líbí (třeba našim babičkám). Historii mají tunely už mezi dávnými Sumery, dnes je roztahování uší i dalších částí těla samozřejmostí u některých domorodých kmenů, kde si tím dokazují mužnost. K nám do Česka se tato součást bodyartu dostala před několika lety a našla si spoustu nadšenců, kteří se mohou pochlubit pěknými kousky.


Žena z původního kmene obyvatel s tunelem v uchu

Tunely jsou součástí mnoha kultur. Dnes dokonce i té naší.

Začínáme s roztahováním ucha

Hurá na start a jedeme! Máš propíchnuté uši? Chceš jít do tunelů? Začít můžeš kdykoliv. Jak na roztahování? Postupně a pomalu, ideálně, pokud si tedy nechceš nechat zvětšit ušní dírky rovnou pořádně a pěkně skalpelem, také jedna z možností. Z našich vlastních zkušeností víme, že je nejlepší roztahovat nenásilně milimetr za milimetrem. Předejdeš komplikacím, natržení, otoku, hnisání. Nejjednodušší možností je rozhodně koupit si několik roztahováků, což jsou náušnice s větším a větším průměrem. Jejich hlavní výhodou je, že je posouváš v uchu postupně a až dosáhneš středu náušnice, dosáhnul jsi také jejího průměru. Snadno tak víš, jaký tunel nebo plug potom zvolit, pokud už chceš roztahovák nahradit, nebo jaký další a větší roztahovák pořídit, jestliže roztahuješ ucho dál. Rada pro začátek? Mazat, mazat a mazat, kdo maže ten jede! Na sucho se cokoliv většího, než původní náušnice, dává do uší velmi, velmi špatně.


Mladá dívka s velkým tunelem v uchu

Tunel nemusí vypadat vůbec špatně. V menším provedení se hodí pro jemnější typy, velké mohou být ozdobou odvážných.

Výběr vhodného šperku

Fandové do tunelů mají velké štěstí, dnes už nabízíme velkou řadu doplňků - různé roztahováčky všech průměrů, barev a materiálů, ale také tunelů a plugů. Roztahováky slouží nejen k roztahování uší, ale často jde o designové kousky, které mají v oblibě hlavně holky. Populární jsou plastové, fimo nebo třeba přírodní dřevěné. Nabízíme různé tvary, k sehnání už zdaleka nejsou jen spirálky, ale i další tvary. Kdo postoupil od roztahováků k tunelům, může vybírat z náušnic s velkým průměrem, klasických tunelů nebo plugů, které mají výplň. Chceš jít třeba za slušňáka nebo slušňačku na ples a zrovna se ti tunel nehodí? Plugy jsou naprosto super řešení, schovají tunýlek jako takový a na výběr je z různých typů, od jednobarevných po plugy s kamínky. Takže, jestli se chystáš vzdát obyčejných náušnic, nesmutni, i s dírou v uších můžeš vybírat, protože je z čeho!


Tunel do ucha ze slonoviny

Pro roztažené uši je dnes na výběr tolik náušnic, že ani marnivé a líbivé holky nepřijdou zkrátka.

Měření a správný výběr

Tak jak že si to změříš průměr roztažené díry v uších, abys koupil správně? Nejlepší je to vzít pěkně od začátku. Jestliže jsi začal v uších nosit náušnici o průměru 1,6 mm, začni 2 mm a postupuj dále. Nemusíš tak měřit, snadno vždy pořídíš větší roztahovák, ideálně o 2 - 3 mm. Pokud už tunely máš, pak nejspíš víš, jaký průměr máš v uchu. Jak ušní boltec časem povoluje, můžeš stejně tak koupit zase o 1 mm větší tunel nebo plug – u roztahováku je to jinak, tam náušnici posouváš, kdežto tunel má průměr daný. Takže – měření pomocí náušnic nebo roztahováku se zdá být stále tou nejjednodušší formou. Zvětšovat můžeš tak, dokud budeš chtít. Někteří lidé v našem okolí měří pomocí různých pomůcek jako jsou třeba víčka od fixu. Fantazii se meze nekladou. Pozor, tunely jsou návykové!


Mladá žena si roztahuje ucho

Roztahování uší může vypadat dobře. Už předtím, než dosáhneš ideálního výsledku, můžeš nosit ozdoby, které doplní Tvůj styl.

Co když už tunel nechci?

Je tady také jedna kapitola sama o sobě. Dá se tunel v uchu zrušit? Ano, dá, jsou dva způsoby. Někdy se stane, že se Ti zasteskne po starých dobrých obyčejných uších. I tato možnost tady je. Z praxe víme, že cca do 10 – 16 mm se mohou uši ještě stáhnout. Vše ale záleží na každém, je to velmi individuální. Známe případy, kdy se slečně dírky v uších stáhly moc pěkně z 16 mm do normálu, ale také víme o případu, kdy se z 12 mm uši téměř nestáhly. Každý jsme jiný, to je zkrátka dané. Existuje i možnost odstranit tunely chirurgicky. Jak to probíhá? Uši se naříznou skalpelem a sešijí. Není se čeho bát, vše už dnes běžně dělá lékař, většinou však za poplatek. Takže nějaké možnosti by tady byly, my se však ptáme – není to škoda, rušit pěkně roztažená ouška?

Líbí se Ti článek? Pak budou Tvoji kamarádi určitě rádi, že se o něj s nimi podělíš.