Potřebuješ vyčistit piercing? Zkus osvědčené tipy!

11.08.2018 | Poradna

Konečně Ti domů přišel nový piercing a Ty se nemůžete dočkat, jakmile ho nasadíš a ozdobíš své tělo? Nezapomeň ale na důkladné čištění, aby nedošlo k zanícení či hnisání propíchnutého místa. Péče o piercingové ozdoby je časově i finančně nenáročná a zvládneš ji v pohodlí svého domova. Ať už máš piercing z kovu, nekovu či dřeva, každý zásah vždy vyžaduje náležitou péči a Tvoje tělo čas, aby zhojilo aplikaci nového prvku.

Pro čištění piercingu používej výhradně povolené prostředky

Pro čištění piercingu používej výhradně povolené prostředky

Vyzkoušej klasiku - antibakteriální mýdla

V drogerii anebo přímo v lékárně pořídíš antibakteriální mýdla s různým stupněm účinnosti. Jejich manipulace je jednoduchá a aktivní látky obsažené v mýdle se postarají o intenzivní čištění piercingu.

Sázku na jistotu představuje solný roztok, který připravíš z jedné plné čajové lžičky soli a 200 ml studené převařené vody. Nepotřebuješ žádnou speciální sůl, bohatě postačí klasická sůl z kuchyně. Slaná voda působí jako silný a přitom neagresivní desinfekční přípravek a zároveň neničí strukturu kovu. Z vlastní zkušenosti Ti můžu doporučit mít solný roztok připravený i na jiné rány, protože je to skvělý prostředek na bolavá místa a hodí se kdykoliv!

Nadšenci do přírody ocení sílu čajovníkového oleje, jenž patří mezi nejsilnější antiseptika. Tento olej je nutné vždy správně naředit. Pokud nosíš kontaktní čočky, není nic jednoduššího, než svému piercingu dopřát desinfekční účinky z roztoku pro oční čočky.

Pro údržbu piercingu jazyka sáhni po antibakteriálních ústních vodách a pravidelně ústa vyplachuj čtyři až šest týdnů. Zvolíš-li pro péči o piercing v ústech slabý solný roztok, výplach prováděj velmi krátce, pouze dvakrát denně.

Jakým prostředkům se vyvarovat?

Pro čištění piercingu nikdy nepoužívej peroxid vodíku, desinfekce či líh, protože nadměrně vysušují pokožku a mohou mít za následek potrhání svrchní vrstvy kůže. Vhodné nejsou ani různé masti, které podporují vlhkost v ráně a zpomalují proces hojení. Po desinfekci sáhni pouze v případě, je-li místo postiženo zánětem z infekce.

Každá propíchnutá část těla vyžaduje určitý postup pro rychlé a správné hojení. Například u jazyka bys neměl žvýkat žvýkačky či bonbony, tabák, tužky anebo nehty – zkrátka vše, co mu škodí. Omez kouření a vyhni se nadměrnému popíjení kávy a alkoholu. Stejně tak omez častý zlozvyk, jakým je pohrávání si se šperkem. V případě šperku v pupíku není dobré po dobu hojení oblékat těsné kalhoty, sukně, stažené opasky a stejně tak omez posilování břicha.

Piercing a hygiena

Piercing a hygiena

Základem je hygiena

Obecně platí, že pravidelná a důkladná hygiena je základem pro rychlé a zdravé hojení narušené tkáně. Snad netřeba připomínat, že se na šperk nesmí sahat špinavýma rukama. Aplikace piercingu v genitáliích sice nezakazuje sexuální činnost, na druhou stranu ale mysli na zvýšenou a opatrnou intimní hygienu vhodnými přípravky. Když dodržíš všechna doporučení a budeš se věnovat pravidelné údržbě šperku, odměnou Ti bude jeho neutuchající krása a originální vzhled! Protože zahojení trvá maximálně pár týdnů, zatímco nový piercing bude ozdobou napořád! Přestal tě bavit design anebo si chceš propíchnout další část těla? Zabrouzdej na internetu a najdi si nový, cenově dostupný motiv piercingu, který bude letos IN!

Líbí se Ti článek? Pak budou Tvoji kamarádi určitě rádi, že se o něj s nimi podělíš.