Jak se (ne)hojí piercing v pupíku

18.02.2019 | Poradna

Piercing v pupíku je jedním z nejzajímavějších kousků, který může ozdobit Tvé tělo. Je lehce intimní a přesto je možné ho ukazovat. V dnešní době je jedním z nejoblíbenějších piercingů vůbec – nejen pro slečny a dámy, které se rády šperkem v břiše chlubí, ale také pro mužské pohlaví - že je na co koukat, to asi nemusíme připomínat. Protože se však jedná o velmi specifické místo, kam si můžeš nechat piercing aplikovat, připomeneme Ti, jak je to vlastně s hojením piercingu v pupíku.


Piercing v pupíku zlaté srdíčko s kamínky

Extravagantní a výrazné šperky se perfektně hodí na léto k bikinám. Složité šperky je ale lepší volit až po úplném zahojení piercingu.

Anatomie

V první řadě se seznam s anatomií. Piercing jako takový totiž vůbec není piercingem pupíku, ale piercingem kožního záhybu kolem pupíku. Pupík, který leží ve středu břicha, je jednou z nejnamáhanějších částí těla a to ovlivňuje dobu a průběh zahojení. Jsou hned dvě možnosti, jak si pupík nebo respektive kůži kolem něj ozdobit šperkem. Můžeš mít klasický piercing v horním záhybu nad pupíkem, nebo v tom spodním. Kožní záhyb a jeho tvar a vzhled ovlivňují nejen aplikaci piercingu, ale také jeho budoucí hojení. Záleží totiž hned na několika aspektech: jaký máš tvar pupíku, jak vypadá Tvůj kožní záhyb, zda trpíš nadváhou. Ptáš se proč? V kožním záhybu musí být dostatek místa, aby šla kůže pohodlně propíchnout. Při nadváze je zase oblast okolo pupíku ve větším zatížení než normálně, což může mít vliv na dobu hojení Tvého piercingu.


Holý pupík bez piercingu

Aplikaci piercingu do pupíku zkonzultuj se svým piercerem, společné zvážíte, zda jsi vhodným adeptem.

Aplikace

Samotná aplikace piercingu do pupíku není nijak nepříjemná. Pokud máš strach z bolesti, můžeš si nechat místo umrtvit, ale i bez toho se jedná o téměř bezbolestný piercing. Ve stoje dojde k označení místa vpichu a poté se vleže určené místo propíchne. Propíchnutí je poměrně rychlé a pohodlné.

Šperk

Šperků pro piercing do pupíku je celá řada, to ostatně můžeš posoudit také v našem eshopu. Je důležité vybírat s rozvahou a obzvláště šperk pro první aplikaci hledat opravdu důsledně. Ideální pro piercing pupíku je banánek k tomu určený. Pro hladký proces hojení je dobré řídit se těmito pravidly:

  • šperk by měl být dostatečně dlouhý, raději delší než kratší
  • pro začátek zvol jednoduchý šperk bez řetízků, přívěsků apod.
  • kup si šperk z materiálu, na který nemáš alergii
  • do pupíku nekupuj průměr šperku menší než 1,6 mm

Toto všechno jsou body, které usnadní hojení. V opačném případě totiž dochází k hnisání, zadrhávání šperku o oblečení, které naruší léčení, až k infekci nebo zánětu.


Mytí rukou jako základ hygieny

Hygiena je vždy důležitou součástí našeho života a v případě piercingu se na tom nic nemění – je potřeba dbát na správnou hygienu a péči.

Hojení

Každý hojící a uzdravující se proces vyžaduje Tvou trpělivost. To platí obzvláště pro hojení se piercingu v pupíku. Patří mezi déle se hojící piercingy. Průměrná doba je šest měsíců, ale jako každý piercing je to velmi individuální – každý jsme jiný a tak se také každý hojíme rozdílnou rychlostí. Ideální stav je samozřejmě hojení bez komplikací. Aby byl průběh uzdravování hladký, doporučujeme omezit saunu, plavání a přílišné slunění nebo solárium. Také dbej na správný výběr oblečení – raději vynechej upnutá trička nebo síťované topy. Mycí houbičku ve vaně nebo sprše vyměň za ruce, aby nedošlo k zaháknutí a poranění nebo natrhnutí kůže šperkem. Zvýšenou pozornost věnuj převlékání. Nejdůležitější je však jako obvykle pravidelná hygiena. Pupík je v podstatě poněkud nečisté místo, tudíž alespoň dvakrát denně čisti a dezinfikuj. Můžeš použít antibakteriální mýdlo a solný roztok. Pokud vše dodržíš, může hojení probíhat bez komplikací a poměrně rychle.


Symbol zákazu plavání

První měsíce hojení omez plavání, saunu, slunce a solárium. Zvaž tedy ideální dobu pro aplikaci – v létě by nový piercing znamenal omezování a komplikace a to určitě nechceš.

Komplikace

Jako každé propíchnuté místo, i piercing v pupíku může otéci nebo začít hnisat či dokonce zarůst nebo vyrůst. V případě zánětu, zarudnutí, otoku a sekrece z ranky je možné nejprve postupovat takto: intenzivní čištění dezinfekcí nebo antibakteriálním mýdlem, případně namazat antibiotickou mastí, například Framykoinem. V případě, že se komplikace nezlepší, je nutné se poradit s piercerem nebo ještě lépe lékařem. Zarůstání šperku předejdeš koupí dostatečně dlouhého banánku. Vyrůstání příliš ovlivnit nejde, někdy se zkrátka stane, že piercing se posouvá a posouvá až vyroste. Vše záleží nejen na Tvém věku, imunitním systému, zdravotním stavu, ale také na kvalitě péče o čerstvý piercing v průběhu hojení, jehož doba může trvat i několik měsíců.

Piercing v pupíku je už po celá léta populární ozdobou ženského těla. Stručně řečeno, je prostě sexy! Se správnou péčí bude zdobit Tvé tělo spoustu let a Ty si můžeš celé léto užívat obdivné pohledy Tvého okolí. Pupík má prostě šmrnc!


Piercing v pupíku fialová kytička s kamínky

Šperk v pupíku má něco do sebe. Svůj styl snadno doladíš, když si u nás vybereš ten pravý šperk.

Líbí se Ti článek? Pak budou Tvoji kamarádi určitě rádi, že se o něj s nimi podělíš.