Jak se (ne)hojí piercing v jazyku

05.03.2019 | Poradna

Piercing v jazyku je něco, čeho se leckdo bojí a mnohdy zbytečně. Ozdoba jazyka je zajímavým prvkem v bodyartu a musí se samozřejmě správně a odborně aplikovat, aby nedošlo ke komplikacím. Jde v podstatě o aplikaci piercingu do svalu jako takového. Jednoznačně jde o velmi zajímavý a odvážný piercing, který však na první pohled není hned vidět. Možná je to právě to tajemství, které nás tolik na zdobení jazyka láká.

Žena s piercingem v jazyku a obličejem v igelitu

Vyber si delší šperk s rezervou, počítej s otokem jazyka. Na výběr máme spoustu variant šperků.

Protože se jedná o piercing v dutině ústní, naskýtá se důležitá otázka – jak se vlastně piercing jazyka hojí? Pokud už propíchnutý jazyk máš, pak jistě víš, o čem je řeč. Jestliže se však na aplikaci šperku do jazyka chystáš, pak se Ti tento článek jistě bude hodit.

Historie

První propichování jazyka je známo již od indiánů, tudíž jde vidět, že nejde o žádný výstřelek moderní doby. A jaký byl jejich důvod? Indiáni si propíchli jazyk, aby si pomocí krve usmířili bohy a pokud ztratili vědomí, věřili, že tak mohou komunikovat s duchy. Kdepak, tehdy ještě nešlo o projev individuality ani o zdobení se.

Proč jazyk?

Proč že je piercing jazyka tak populární? Odpověď je jednoduchá. Je sexy, šokující, tajemný. Přestože nejde o piercing genitálií ani bradavek, stejně ho rádi řadíme mezi intimní piercingy. K čemu všemu je dobrý, to asi ani nemusíme zmiňovat. Jediný, kdo ho nemá rád... jsou zubaři.

Ústa mladé dívky

Zvol si piercing jazyka a navždy budeš mít tajemství. Je jen na Tobě, komu odhalíš, co se skrývá za Tvým úsměvem

Anatomie

Jazyk je sval, proto je důležitá odborná aplikace kvalitním piercerem a správná péče. Dírka naruší sval, hrozí větší otok. Takže jaké jsou priority před aplikací? Prostuduj správnou péči a najdi dobrého piercera a připrav si delší tyčinku do jazyka kvůli otoku, kterou později vyměníš. Proto najdeš i v naší nabídce různé délky činek, které můžeš zvolit v závislosti na hojení. Při odborné aplikaci profesionálem se nemusíš obávat ztráty chutě ani jiného poškození.

Hojení

Ač by se mohlo zdát, že hojení piercingu v ústech bude náročné, není tomu tak. Piercing se vcelku dobře hojí, průměrná doba hojení je cca dva až tři týdny. Je to díky tomu, že máme v puse určité mikroklima, samotné sliny obsahují látky bojující proti infekci. Proto to nemusíš s péčí přehánět, ale stačí se dobře o čerstvý piercing starat jako u každého jiného zdobení těla. V prvních dnech je dobré po jídle proplachovat ústa klasickou ústní vodou nebo ústní dezinfekcí. Také se připrav na to, že se Ti bude hůř jíst a případně i mluvit díky již zmíněnému otoku. Po splasknutí otoku už můžeš vyměnit šperk za kratší – pokud si však nejsi jistý, že to zvládneš, můžeš o pomoc požádat svého piercera. Před každou manipulací se šperkem však nezapomeň na hygienu rukou pomocí antibakteriálního mýdla.

Mladý pár, kluk s piercingem v jazyku

Kdo nezkusil, nepochopí? Objev i Ty skryté přínosy piercingu jazyka.

Tipy na závěr

Při správné aplikaci je šperk v jazyku vážně parádní kousek. Na závěr přinášíme pár menších tipů, které Ti po propíchnutí jazyka uleví nebo Ti pomohou překonat bolest. Mezi takové vychytávky patří například cucání kostky ledu, která zmírní otok i bolest. Pokud Tě jazyk bolí více, můžeš si vzít prášek na bolest. Při hojení omez kouření, alkohol i líbání, aby se dírka zahojila co nejdříve a nedošlo ke komplikacím. Dobrým pomocníkem je také třeba obyčejný odvar z heřmánku, který má protizánětlivé účinky a rovněž tlumí bolest. A nakonec – nenech si v jazyku příliš velký šperk, mohl by sis poškodit zubní sklovinu, zkrátka a dobře - nic se nemá přehánět.

Líbí se Ti článek? Pak budou Tvoji kamarádi určitě rádi, že se o něj s nimi podělíš.